Vybavenie 

Hlavná budova má vybavenú kuchyňu, spoločenskú miestnosť pre cca 25 ľudí (sedenie v kruhu) s krbom, malú izbu s vlastnou pieckou ako zázemie pre inštruktorský tím a v súčasnosti sa rekonštruuje podkrovie, v ktorom vznikne veľký priestor na spanie. Kúri sa drevom, voda je pitná, do domu pritiahnutá z neďalekého rezervoáru a po objekte rozvádzaná čerpadlom. Ohrev teplej vody je zabezpečený bojlerom; v objekte je aj plne vybavená kúpeľňa. Toaleta je suchá (dvojlatrína) v blízkosti objektu. Súčasťou objektu je aj šopa/dreváreň na uskladnenie dreva a  technického materiálu. V okolí sú dve studne.

Pôdorys


Celý objekt je elektrifikovaný (bojler na ohrev vody je elektrický) a je k dispozícii aj pripojenie na 380 V. Vykurovanie objektu je na tuhé palivo, pričom v objekte je centrálny vykurovací systém z krbu v spoločenskej miestnosti (inštruktorskú miestnosť a kuchyňu je možné vykurovať aj samostatne). Drevo na kúrenie je k dispozícii v kôlničke, ktorá je súčasťou hospodárskej časti objektu; je pripravené na kúrenie v krbe, piecke v inštruktorskej miestnosti aj v kuchynskom sporáku.

V objekte nie sú postele – spanie je na matracoch (15 cm vysoké, klasický rozmer 140 x 200 cm) a je potrebné mať vlastný spací vak; spanie je možné aj vonku, v areáli objektu v stanoch - rovnako je potrebný spací vak a tiež podložka na spanie (karimatka a pod.).

Kúpeľňa je vybavená umývadlom a dvoma sprchovacími kútmi (teplá voda k dispozícii); v areáli objektu sa nachádza aj tzv. letná, externá sprcha (bez ohrevu vody).

Kuchyňa je vybavená sporákom na tuhé palivo (drevo), plynovým sporákom (pripojeným na plynovú bombu) s plynovou rúrou a tiež chladničkou; obsahuje základné kuchynské vybavenie (hrnce, panvice, plechy na pečenie, misy, strúhadlo, ponorný mixér a pod.), várnicu na čaj, kompletné sady tanierov (hlboké, plytké aj malé taniere), príbory, hrnčeky a poháre, fritovací hrniec a toustovač. V objekte je komora na uskladnenie potravín.

Objekt (inštruktorská miestnosť) je vybavená základným kancelárskym materiálom, ktorý je k dispozícii (nezahŕňa spotrebný materiál). Bližšie informácie sú záujemcom k dispozícii individuálne.

V objekte (náraďovňa) a v hospodárskej časti je základné vybavenie náradia na údržbu objektu, vrátane sekier a píl na drevo, kosačky na trávu, rebríkov a pod.