Lokalita

Objekt sa nachádza v prostredí myjavských kopaníc, v obci Vrbovce časť Chodúri. Od hraníc s Českou republikou je vzdialený 10 kilometrov. Od Bratislavy je vzdialený 110 kilometrov a z Trenčína 70 kilometrov

GPS súradnice: N: 48° 46' 29''  E: 17° 26' 49''

Ako sa k nám dostať:

Autom z Bratislavy/Brna:

Na diaľnici D2 odbočiť na Kúty (posledná odbočka na Slovensku zo smeru od Bratislavy, prvá odbočka za hranicami zo smeru Brno). Z Kútov pokračovať na kruhovom objazde smer Senica. V Senici na hlavnej svetelnej križovatke odbočiť doľava smerom k autobusovej stanici, pokračovať na kruhovom objazde doprava smerom k TESCU a pokračovať smer Kunovská priehrada až do Sobotišťa. V Sobotišti odbočiť smer Vrbovce. Pokračujte smer Trenčiansky kraj. Časť Chodúrovci je ešte pred hlavnou časťou obce Vrbovce.  Miesto na parkovanie sa nachádza napravo od hlavnej cesty pri bielom dome s červeným plotom  Nájdete ho na tomto odkaze.

Autom z Trnavy/Trenčína:

V smere z Trnavy odbočte z diaľnice D1 na Piešťany a pokračujte cez Vrbové do Myjavy. V smere z Trenčína odbočte z diaľnice D1 na Nové mesto nad Váhom a pokračujte cez Starú Turú do Myjavy.  V Myjave pokračujte smer Turá Lúka až do Sobotišťa. . V Sobotišti odbočiť smer Vrbovce. Časť Chodúrovci je ešte pred hlavnou časťou obce Vrbovce, tu odbočte prudko z kopca vpravo. Zaparkovať môžete v bočnej uličke vedľa plota ako je uvedené na obrázku:


Autobusom:

Autobusové spojenie je dostupné zo Senice a z Myjavy. Autobusová zastávka má názov Vrbovce, u Chodúrov. Viac informácií na www.cp.sk. Odtiaľ treba pokračovať peši po zelenej značke cca 20 minút (viď mapka).


Vlakom:

Vlaková stanica Vrbovce sa nachádza v tesnej blízkosti hraníc z Českou Republikou. Vlak do Vrboviec chodí z Nového mesta nad Váhom cez Starú Turú a Myjavu. Priame autobusové spojenie z vlakovej stanice na zastávku Vrbovce, u Chodúrov však neexistuje. Viac informácií na www.cp.sk

Pešo priamo k Chalúpke:

Terénnym autom s pohonom 4x4:

Toto je jediný bežný spôsob (ak nerátame napríklad traktor alebo terénne nákladné auto) ako sa dostať priamo až na Chalúpku a je to i spôsob ako vyviezť materiál či iné ťažké veci. Tu odporúčame zísť z hlavnej cesty ešte o odbočku skôr a pokračovať na Chalúpku po vyznačenej trase v mapke. Cesta je viditeľná v závislosti od ročného obdobia a zarastenosti lúky. V prípade daždivého počasia môže byť najmä cesta dolu veľmi náročná.

Nakupovanie

Odporúčame nakupovať v SENICI, kde po ceste z Bratislavy je Lidl, Kaufland i TESCO, kde sa dá kúpiť všetko a sú tam dlhé otváracie hodiny. Základné veci sa počas týždňa a v sobotu doobeda dajú kúpiť aj vo Vrbovciach. Zo smeru z Myjavy odporúčame nakúpiť v Myjave.