Vybavenie

Vybavenie

Hlavná budova má vybavenú kuchyňu, spoločenskú miestnosť s krbom pre cca 25 ľudí (sedenie v kruhu), malú izbu s vlastnou pieckou ako zázemie pre inštruktorský tím s dvojposteľou a podkrovie s dvomi miestnosťami na spanie. Väčšiu so siedmimi dvojposteľami a menšiu s dvomi dvojposteľami (180 cm širokými, na jednom dvojlôžku sa dokážu v prípade potreby vyspať aj traja ľudia). Kúri sa drevom, voda je pitná, do domu privedená z vŕtanej studne za pomoci tlakového čerpadla. Ohrev teplej vody je zabezpečený bojlerom; v objekte je k dispozícii aj kúpelňa s toaletou. Okrem toho sa v blízkosti objektu nachádza aj suchá dvojlatrína. Súčasťou objektu je aj šopa/dreváreň na uskladnenie dreva a technického materiálu.

Pôdorys

Celý objekt je elektrifikovaný (bojler na ohrev vody je elektrický) a je k dispozícii aj pripojenie na 380 V. Vykurovanie objektu je na tuhé palivo, pričom v objekte je centrálny vykurovací systém z krbu v spoločenskej miestnosti (inštruktorskú miestnosť a kuchyňu je možné vykurovať aj samostatne osobitnými pecami). Drevo na kúrenie je k dispozícii v kôlničke, ktorá je súčasťou hospodárskej časti objektu; je pripravené na kúrenie v krbe, piecke v inštruktorskej miestnosti, piecke na chodbe, aj v kuchynskom sporáku.

Postele sú vo forme 180 cm širokých dvojlôžok, bez prikrývok a vankúšov. Je potrebné mať vlastný spací vak; spanie je možné aj vonku, v areáli objektu v stanoch - rovnako je potrebný spací vak a tiež podložka na spanie (karimatka a pod.).

Kúpeľňa je vybavená umývadlom a sprchovacím kútom (teplá voda k dispozícii); v areáli objektu sa nachádza aj tzv. letná, externá sprcha (bez ohrevu vody).

Kuchyňa je vybavená sporákom na tuhé palivo (drevo), elektrickým sporákom a chladničkou; obsahuje základné kuchynské vybavenie (hrnce, panvice, plechy na pečenie, misy, strúhadlo, ponorný mixér a pod.), várnicu na čaj, kompletné sady tanierov (hlboké, plytké aj malé taniere), príbory, hrnčeky a poháre, fritovací hrniec a toustovač. V objekte je komora na uskladnenie potravín.

Objekt (inštruktorská miestnosť) je vybavená základným kancelárskym materiálom, ktorý je k dispozícii (nezahŕňa spotrebný materiál). Bližšie informácie sú záujemcom k dispozícii individuálne.

V objekte (náraďovňa) a v hospodárskej časti je základné vybavenie náradia na údržbu objektu, vrátane sekier a píl na drevo, kosačky na trávu, rebríkov a pod.